• Uvod
  • Novinky
  • Zbavíme Vás Vašej firmy – zn. rýchlo a lacno

Zbavíme Vás Vašej firmy – zn. rýchlo a lacno

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Ak niečo vyzerá príliš dobre, je to príliš dobré na to, aby to bola pravda.

Na Slovensku je množstvo zadlžených a nefunkčných firiem. Tieto firmy svojich majiteľov len zaťažujú a radi by sa ich zbavili. Pohodlné riešenia tohto problému už ale neexistujú. Prinajmenšom nie také, ktoré sú súčasne rýchle, lacné a aj spoľahlivé.

O čo ide? Ešte donedávna bolo bežnou praxou previesť nefunkčnú firmu na tzv. bieleho koňa, alebo zlúčiť s inou firmou – často vlastnenou bielym koňom. To sa ale nedávno zmenilo. Prevod na bieleho koňa je už trestným činom. Takže okruh ľudí ochotných sa tým živiť sa scvrkol na pár dobrodruhov. A zlúčenie je možné len ak je firma v dobrom stave a toto potvrdí aj audítor. Poznáte audítora, ktorý by takto riskoval svoju pečiatku?

Časy ľahkého zbavovania sa firiem sú teda preč. Napriek tomu pravidelne dostávame ponuky na zázračné upratanie problémových firiem – aby sme pomohli svojim klientom. Rýchlo, lacno a spoľahlivo. No ak existujú takéto ponuky, prečo potom my právnici tvrdíme, že zábava skončila? Snáď sme niečo prehliadli? Nie, neprehliadli sme nič. Problém je v tých ponukách – jednoducho zavádzajú. Garancie, ktoré odosielatelia ponúk dávajú, sú nereálne. Ako už bolo spomenuté vyššie. Riešenia, ktoré sú súčasne lacné, rýchle a bezbolestné, už neexistujú.

Predstavme si však, že na takúto ponuku skočíte. Čo sa môže stať? V horšom prípade sa podieľate na trestnom čine. V tom lepšom prídete o peniaze a nič nevyriešite.

Mali sme prípad, kedy klientovi sľúbili, že ho za pár euro zbavia jeho nefunkčnej firmy. Klient niečo podpísal, zaplatil a firmu pustil z hlavy s tým, že sa jej nadobro zbavil. Bol však veľmi prekvapený, keď ho neskôr kontaktoval daňový úrad s výzvou na podanie daňového priznania. Dozvedel sa totiž nielen to, že jeho firma existuje, ale aj to, že bol zapísaný do obchodného registra ako jej likvidátor. Teda osoba zo zákona povinná sa o firmu postarať. Presný opak toho, čo chcel. Človek, s ktorým klient pracoval, však už bol dávno preč. Podobných prípadov sme videli viac.

Čo teda robiť, ak dostanete neuveriteľnú ponuku na zbavenie sa problémovej firmy?

Na prvom mieste je ostražitosť – zákony sa zmenili a každé jednoduché riešenie je už zo svojej podstaty podozrivé. Tí, čo Vás oslovujú, nie sú Vaši právnici. Ich záujmom nie je budovať s Vami dlhodobý vzťah. Chcú rýchlo predať a ísť ďalej. Objektívne informácie nečakajte. Nenechajte si nasadiť ružové okuliare. O rizikách a nástrahách sa nič nedozviete. Jediný, kto Vám predloženú ponuku seriózne zhodnotí, je Váš právnik. Len on sa dokáže pýtať tie správne otázky a len on Vám povie, či ponúkané riešenie za niečo stojí. Inak riskujete zbytočné problémy. Od tých, čo Vás do nich dostali, pomoc určite nepríde.

Ak ste majiteľom problematickej firmy a máte záujem dozvedieť sa viac o legálnych spôsoboch ukončenia jej činnosti, kedykoľvek sa nám ozvite. Radi Vám poskytneme všetky potrebné informácie.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU