Fenomén s názvom šípková liga

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Ako sa to začalo…

Práca v kancelárii je niekedy náročná. Jednou z našich zásad však je: “Musí byť sranda 🙂 ”. Preto sme v kancelárii rozmýšľali nad tým, ako toto krédo naplniť. V našej kuchynke máme viacero možností, čo sa športového vyžitia týka. Konkrétne hrazdu, rebrinu a terč na šípky. Voľba náčinia tak bola jasná. Návrh na šípkovú ligu som si odsúhlasil so šéfmi našej kancelárie, OREA a Bukna & Laurinčík. Po odklepnutí som sa pustil do organizovania – to je moje!

Záujem bol prekvapivo veľký

Predtým ako som začal s konkrétnymi krokmi, som najprv potreboval zistiť, či bude o ligu záujem. Na hromadný email o šípkovej lige odpovedalo kladne 20 ľudí. Priznám sa, že takú odozvu som nečakal. Bol to pre mňa záväzok. Pustil som sa do prípravy pravidiel. Keďže som právnik a s pravidlami (zákonmi) sa stretávame každý deň, nebol to problém. Aj keď predsa tu bola jedna vec, pre ktorú treba dávať pozor na každú maličkosť. Máme tu pár veľmi súťaživých typov, ktoré vedia využiť aj tú najmenšiu skulinku… Následne som si preveril, kto má aké skúsenosti a podľa toho vytvoril 2 základné skupiny.

Krátka prezentácia pravidiel a ideme na to!

Písal sa 12. október 2017. Všetci bojovníci sa stretli v kuchynke, kde sme si prešli základné pravidlá a zodpovedali pár otázok. Následne sme sa pustili do zápasov. V určitom časovom období musel každý odohrať svoje zápasy a získať body to tabuľky. Konkrétny termín stretnutia záležal na súperoch. Bolo to tak na každom jednom kedy, s kým, a či vôbec bude hrať. Ak niekto nehral alebo nestihol, mal málo bodov a nemusel tak postúpiť do vyraďovacích bojov. Tomu sa, až na pár výnimiek, každý vyhol. Prví štyria z každej skupiny postupovali do štvrťfinále, ostatní hrali o umiestnenie. Hralo sa na 2 víťazné legy po 201 bodov.

šípková liga
Štvrťfinále je veľmi nevyspytateľné

Boje v základnej skupine sme úspešne uzavreli a presunuli sa do bojov v play off a o umiestnenie. Ešte predtým sme ale museli žrebovať postupujúcich zo 4. miest. To preto, že viacerí hráči mali rovnaký počet bodov aj “skóre”. Play off sa už hralo na 2 víťazné legy po 501 bodov. Niektoré štvrťfinálové zápasy boli veľmi zaujímavé. Konkrétne dva mužsko-ženské zápasy. Doteraz sa vedú rôzne polemiky, čo sa stalo. Dvaja najlepší hráči základných skupín vyzvali hráčky nežnejšieho pohlavia, ktoré sa umiestnili na posledných postupových miestach. Baby neskrývali prekvapenie, že sa dostali až do štvrťfinále. O to viac prekvapené boli, keď skončili ich štvrťfinálové zápasy. Razom boli v semifinále a mali reálnu šancu na celkový triumf!

šípková liga
Semifinálové losovanie

Po vzore iných veľkých turnajov som nechal tvorbu semifinálových dvojíc na náhodu. V tejto fáze sú predsa všetci súperi tak vyrovnaní, že prideľovanie na základe umiestnenia nie je potrebné. Za účasti šarmantnej asistentky vznikli nasledovné dvojice: Ondrej vs. Zuzka a Dávid vs. Maťa. Zápasy v semifinále sa hrali opätovne na 2 víťazné legy po 501 bodov. Zaujímavé, je že v semifinále mali zastúpenie všetky 3 firmy a ešte zaujímavejšie bolo, že naša advokátska kancelária mala šancu na čisto “buknovské” finále. Tak sa aj stalo. Páni poučení zo štvrťfinále pristúpili k zápasom zodpovedne a nenechali nič na náhodu. Vo finále som sa tak ocitol ja proti svojmu šéfovi Ondrejovi. Nie nebolo to preto lebo som turnaj organizoval… 🙂 V boji o tretie miesto sa stretla realiťáčka Zuzka a manažérka Maťka. Bol to veľmi zaujímavý a tesný zápas. Nakoniec tlak lepšie zvládla Zuzka a tešila sa zo skvelého tretieho miesta. Nepopulárna zemiaková medaila tak ostala Maťke.

šípková liga
Grand finále

Bolo 15. decembra 2017. Deň, na ktorý bola naplánovaná firemná kapustnica. No ešte predtým čakal dvoch borcov ťažký boj o kráľa šípkovej ligy. Finále bolo odlišné. Hralo sa na 2 víťazné sety, každý set na 2 víťazné legy po 501 bodov. Teda predpoklad na celkom dlhý zápas. Najprv to tak ale nevyzeralo. Vyhrával som 1:0 na sety a v druhom sete 1:0 na legy. Dokonca mi chýbalo hodiť za 9 bodov, aby som turnaj vyhral. Ondrej, ale zabojoval a druhý set vyhral. Hrali sme takmer 2 hodiny a nakoniec sa Ondrej ukázal ako ten rozvážnejší a skúsenejší a celý turnaj vyhral. A nie, nenechal som ho vyhrať, aj keď je to šéf 🙂 Každopádne to bolo finále ako remeň a stálo to za to. O to predsa všetkým šlo.

A za to stála aj celá liga. Bolo to niečo, čím žili všetci takmer 2 mesiace. Každý riešil, kto s kým ako hral, kto má koľko bodov, či má ešte šancu na play off… Na chvíľku sme sa nesústredili na to ako napísať zmluvu, či predať dom, ale ako poraziť súpera a hodiť trojitú 20. Jedine Ondrej sa sústredil na to, ako hodiť trojitú 16. A že mu to aj šlo 🙂 Bolo to super a verím, že to ešte super bude. Týmto by som sa chcel ešte raž poďakovať všetkým zúčastneným. Už teraz sa teším na druhý ročník. Vízia je taká, že v priebehu septembra/novembra 2018 sa určite opäť stretneme v kuchynke. A niekedy v budúcnosti nás možno čaká súboj oravských firiem, kto vie…

Autor: Dávid Kroner

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU