Jeden malý tip k ochranným známkam

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Jednou z našich agend sú aj registrácie ochranných známok. Máme skúsenosť, že keď sa už niekto pre ochrannú známku rozhodne, chce si ňou chrániť všetko. Teda aj výkony, ktoré vôbec neposkytuje. Zdá sa to logické – ak sa už do niečoho púšťame, nech to má aspoň poriadny záber. Napriek tomu takýto postup neodporúčame. Ochranných známok je dnes totiž obrovské množstvo a ich vlastníci nimi chránia všetko možné. Čím je teda prihláška určitej ochrannej známky širšia (t.j. pokrýva viac výkonov), tým väčšia je aj šanca naraziť na rovnakú/podobnú ochrannú známku patriacu pre dané výkony niekomu inému. Hoci príslušné predpisy takéto kolízie pripúšťajú a upravujú spôsoby ich riešenia, vo väčšine prípadov nemajú takéto “doťahovačky” zmysel.

To, čo žiadateľ o známku potrebuje, je totiž rýchla registrácia známky pre výrobky a služby, ktoré poskytuje. Nie spory o známku na výkony, ktoré neposkytuje. Každému záujemcovi o ochrannú známku preto odkazujeme, že menej je niekedy viac. Minimálne pre toho, kto si váži svoj čas a peniaze.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU