Prečo nútime jednotkárov, aby rozmýšľali ako trojkári?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Jednotkári zažijú v našej kancelárii šok.

Chceme od nich totiž, aby sa učili od trojkárov alebo štvorkárov. Prečo? Pretože vlastnosti jednotkára – zodpovednosť, dôslednosť a usilovnosť – samé o sebe nestačia. Reálny život sa viac podobá na to, čo v škole zažíva trojkár alebo štvorkár. Náhle krízy a prekvapenia, otázky, na ktoré nepoznáme odpoveď, stres a potreba improvizovať… Jednotkár z toho v škole nič nezažije. No pre takého trojkára alebo štvorkára ide o štandardnú situáciu. A je na ňu mentálne dobre pripravený.

Ale aby bolo jasné. To, čo teraz hovoríme, nie je v žiadna chvála nezodpovednosti alebo lenivosti. Zodpovednosť a usilovnosť sú nevyhnutné. Avšak práve akceptácia rizika, odolnosť voči stresu a schopnosť prijímať rozhodnutia pod tlakom sú tou správnou prísadou, ktorá vytvára dobrého právnika. A práve tí, ktorí v škole neexcelovali, jej majú na rozdávanie.

Takže ak ste jednotkár(ka) a niekedy sa stanete členom nášho tímu, nebuďte prekvapený(á), keď Vám budeme dávať za príklad Vašich, nie až tak vynikajúcich spolužiakov. Je sa od nich čo učiť.

Značky: , , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU