• Uvod
  • Novinky
  • Ste konateľ firmy v exekúcii? Ministerstvo spravodlivosti má pre Vás prekvapenie.

Ste konateľ firmy v exekúcii? Ministerstvo spravodlivosti má pre Vás prekvapenie.

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Nízku vymožiteľnosť práva spomíname v našich blogoch pomerne často. A preto aj neustále sledujeme, čo štát v tejto súvislosti podniká. 19. augusta zverejnilo Ministerstvo spravodlivosti návrhy opatrení, ktorými chce spomínaný problém riešiť. Hoci sa navrhované riešenie týka len jedného čiastkového problému, celkom sa nám páči.

Jedná sa o rozšírenie troch už existujúcich donucovacích opatrení. Posúďte sami.

Hoci zákon umožňuje exekútorom ukladanie pokút už dnes, ich výška sa razantne zvýši. A to najmä u právnických osôb. Výška pokuty sa totiž naviaže na obrat firmy a bude predstavovať max. 10% z obratu. Takže ak je dnes niekto taký veľký, že súčasné maximum 30 000 eur preňho nie je problém, mal by zbystriť pozornosť.

Rozširuje sa tiež možnosť zadržania vodičského preukazu. Kým doteraz k nemu mohlo dôjsť len pri exekúcii na výživnom, po novom ho bude možné použiť aj v iných prípadoch. To isté platí pre možnosť nasadenie “papuče” na auto dlžníka.

Ale to najlepšie až na koniec: všetky tieto donucovacie opatrenia sa už nebudú ukladať len firmám, ale aj ich konateľom… Takže ak ste konateľ a myslíte si, že je na Vás exekútor Vašej firmy krátky, začnite niečo robiť. Aby ste po novom roku neboli prekvapení.

Prípravu nového zákona budeme naďalej sledovať, a ak narazíme na niečo zaujímavé, dáme vedieť.

Značky: , , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU