Aký je rozdiel medzi urgentným a dôležitým? A čo s tým má vysporiadanie BSM?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Viete, že ak je niečo urgentné, takmer nikdy to nie je dôležité? A že ak je niečo dôležité, tak to spravidla nie je urgentné?

Každodenne sa musíme venovať množstvu vecí, ktoré od nás vyžadujú okamžitú pozornosť. Nevybavené maily, neprijaté hovory, došlá pošta, požiadavky kolegov, zákazníkov, dodávateľov… Všetko toto nás udržuje v tempe a zaberá takmer všetok náš čas. No práve preto si len zriedka položíme otázku, či nás tieto veci posúvajú dopredu. Budeme vďaka nim o rok-dva osobnostne, profesionálne, finančne… ďalej? Odpoveď už asi tušíte. NIE. Je to bohužiaľ tak. Drvivá väčšina vecí, ktorým sa venujeme, nás nikam neposúva. Ale pretože, obrazne povedané, dostatočne kričia (sú urgentné), dostane sa im našej pozornosti.

A potom je tu druhá skupina úloh. Tieto sa nijako nepripomínajú. Ak ich v daný deň nesplníme, nič sa nestane, nehrozia žiadne postihy. No paradoxne, ak by sme si na ne našli pravidelne čas, o rok o dva môžeme byť vďaka nim úplne inde. Napríklad hodinka cvičenia alebo štúdia cudzieho jazyka denne. Tieto úlohy ale zanedbávame. Vieme, že sú dôležité, no keďže nie sú urgentné, vždy ich z nášho kalendára vytlačí niečo iné.

Do nešťastnej skupiny dôležitých úloh patrí aj ochrana majetku a právna prevencia.

Napríklad práve formou vysporiadania BSM. Dennodenne sme svedkami prípadov, kedy podnikatelia, kvôli pár neprijatým hovorom alebo nevybaveným mailom, odsúvajú to, čo je naozaj dôležité. A keď príde kríza (čo sa v podnikaní stáva), zachytí ich nepripravených. Viacerí z nich si v takej chvíli pomyslia, že mnohé zákazky, o ktoré tak úporne bojovali, možno ani nestáli za to. A že sa radšej mohli venovať zabezpečeniu svojho majetku.

Nerobte teda rovnakú chybu. Zabudnite na chvíľu na urgentné veci (oni počkajú, uvidíte) a urobte čo je dôležité. Zrušte a vysporiadajte si svoje BSM. Všetky potrebné informácie nájdete na našej stránke.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU