• Uvod
  • Novinky
  • Vysporiadanie obecných ciest po roku 2020. Je to ešte vôbec možné?

Vysporiadanie obecných ciest po roku 2020. Je to ešte vôbec možné?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


V jednom z našich blogov sme informovali, že lehota na podávanie návrhov na vyvlastnenie obecných ciest sa má predĺžiť. A to až do roku 2030. Takže sa chvíľu zdalo, že obce, ktoré si svoje cesty nestihli vysporiadať, dostanú druhú šancu. Ako to však na Slovensku chodí, príslušný zákon nebol včas schválený. To znamená, že prinajmenšom nateraz je vysporadúvaniu koniec. Staré konania ešte dobehnú, no podávanie nových návrhov na vyvlastňovanie je vylúčené. 

Nič však nie je stratené. To, že sa zákon nestihol prijať, totiž neznamená, že sa na ňom nepracuje. Práve naopak. Dňa 16.12.2020 schválila príslušnú novelu vláda, s tým že táto už bola posunutá do Národnej rady. Podľa našich predbežných informácií sa počíta s tým, že návrhy na vyvlastnenie bude opätovne možno podávať od mája 2021.

Čo to znamená v praxi? Hoci so štátom človek nikdy nevie, dá sa povedať, že obce, ktoré majú o vysporiadanie obecných ciest záujem, sa môžu pomaly začať pripravovať. Tak, aby v momente účinnosti príslušnej novely mohli nachystané a zbytočne sa nezdržiavali. Takže práve teraz je ten správny čas na geometrické plány, znalecké posudky, pasporty… Radi budeme pri týchto prípravných prácach nápomocní.

Vývoj príslušnej legislatívy budeme naďalej sledovať a všetko dôležité zverejníme na našej webstránke. Samozrejme nás môžete kedykoľvek kontaktovať, poskytneme Vám všetky potrebné informácie.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU