Kto je to Aladár? A prečo ho naši koncipienti majú radi?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Je to viac než rok, odkedy sme na našom facebooku predstavili nového člena tímu – plyšovú opicu Aladára. Jeho pracovné zaradenie sme si však nechali pre seba. Kým bol v skúšobnej dobe, nechceli sme o ňom príliš hovoriť.

Kto je to teda Aladár a čo robí?

V prvom rade, Aladár nie je žiadna opica. Je to náš automatizovaný systém, ktorý za koncipientov vypĺňa výkazy práce pre advokátsku komoru. Princíp je jednoduchý – Aladár z časových snímok koncipientov vyberie záznamy, ktoré sú z hľadiska evidencie ich praxe najrelevantnejšie a nahrá ich automaticky do systému komory. Využíva pritom prvky umelej inteligencie, sofistikované algoritmy a strojové učenie. Na ich základe odlíši relevantné zápisy od tých nepodstatných… ale nie. Robíme si srandu. Žiadna umelá inteligencia. Záznamy určené na zápis označí vo svojom timesheete sám koncipient. Aladár už len rozpozná príslušnú značku.

Niekomu sa možno zdá takýto systém zbytočný. Nie je. Zistili sme, že na manuálne vyplnenie výkazu práce potreboval každý koncipient najmenej pol hodiny týždenne. Je však neprijateľné strácať toľko času čistou administratívou. Pol hodiny týždenne je 26 hodín ročne. To všetko je čas, ktorý by inak mohol patriť štúdiu, športu alebo ľuďom, ktorých máme radi. Teda činnostiam, ktoré nás nejakým spôsobom posúvajú dopredu. Takže z tohto hľadiska považujeme nasadenie Aladára za jednoznačne správnu vec.

A kto má pochybnosti, nech sa opýta akéhokoľvek koncipienta, či rád vypĺňa koncipientské výkazy práce… Tí naši to už majú poriešené.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU