Náš rok s lockdownom

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Tento mesiac to bolo presne rok, čo sme kvôli koronavírusu zavreli kanceláriu a odišli na home office.

Ani krátka prestávka počas letných mesiacov nebola skutočným návratom k normálu. Môžeme teda trocha bilancovať. Vďaka nášmu IT sme prechod na home office takmer nepocítili. Prevádzka vôbec neutrpela a niekedy sa sami seba pýtame, či ešte vôbec budeme potrebovať fyzickú kanceláriu.

Avšak firma to nie sú len spisy a prípady. Je to aj náš sociálny život, spoločné výlety do prírody, kapustnice, stretnutia s rodinami… A tu nás koronavírus postihol dosť zásadne. V lete sme síce ešte stihli navariť guláš, avšak potom už nasledovalo len samé rušenie akcií. Šípková liga a kapustnica sa vôbec nekonali. Neorganizovala sa ani žiadna turistika alebo splav (ktorý už dlhodobo plánujeme). Hoci tieto akcie nemajú teoreticky s fungovaním kancelárie nič spoločné, sú pre nás veľmi dôležité. Ak máme efektívne fungovať, musíme sa stretávať aj pri iných príležitostiach ako pri práci.

Lockdown však spôsobuje aj prozaickejšie problémy – ako napríklad zapracujete nového kolegu? Ako ho zoznámite s členmi tímu? Podobných problémov je viac. Sú jednoducho veci, ktoré technológia nevyrieši. Veľmi preto dúfame, že keď budeme takýto blog písať v roku 2022, bude naša dnešná izolácia už minulosťou. Značíme si teda marec 2022 do kalendára a uvidíme.

 

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU