• Uvod
  • Novinky
  • Elektronické občianske preukazy čakajú veľké zmeny

Elektronické občianske preukazy čakajú veľké zmeny

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Pozor, chystajú sa veľké zmeny v elektronických občianskych preukazoch.

Ak máte na občianskom preukaze nahraté neaktuálne certifikáty, do piatku 25.06.2021 môžete požiadať o ich aktualizáciu. Či už priamo na polícii alebo online. V prípade, ak by ste tak do 25. júna neurobili môžete mať problém. Ak budete mať neaktuálne certifikáty a budete chcieť po tomto dátume niečo podpisovať el. podpisom, budete si musieť vybaviť úplne nový občiansky preukaz. To je zbytočná strata času, ktorý strávite na polícii. A navyše je tento úkon spoplatnený sumou 4,50 eur.

Výmene preukazov sa pravdepodobne nevyhneme

Od pondelka 21.06.2021 začala polícia vydávať občianske preukazy s úplne novou certifikáciou. Podľa informácií z Ministerstva vnútra budú mať certifikáty vydané do 25.06.2021 platnosť do 31.12.2022. Teda ešte rok a pol. Je veľmi pravdepodobné, že po uplynutí tejto doby, budeme aj tak nútení vymeniť preukazy za nové. S novými certifikátmi. Uvidíme ako sa situácia vyvinie. Budeme to sledovať a o všetkom Vás informovať.

Každopádne, či ste konateľ firmy, účtovník alebo len často využívate elektronické služby, na ktoré sa vyžaduje používanie elektronického občianskeho preukazu, čím skôr si skontrolujte aktuálnosť vašich podpisových certifikátov. Stačí vložiť občiansky preukaz do čítačky, spustiť aplikáciu a ona automaticky preverí, či sú vaše certifikáty aktuálne. Ak nie, vykonajte aktualizáciu. Tá trvá približne 10 minút. Vyhnete sa tak zbytočným problémom.

V prípade, ak by ste potrebovali s niečím pomôcť alebo by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte sa na nás obrátiť.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU