• Uvod
  • Holding
  • Holding a medzigeneračné odovzdanie firmy deťom

Holding a medzigeneračné odovzdanie firmy deťom

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Hlavnou výhodou holdingu, ktorú neustále zdôrazňujeme, je mimoriadne nízke zdanenie príjmu pri predaji firmy (začlenenej do holdingu). Niektorí podnikatelia však svoje firmy predávať nechcú. Namiesto toho ich pripravujú na odovzdanie deťom. Takže sa domnievajú, že im holdingová štruktúra nemá čo ponúknuť.

Myslíme si, že sa mýlia. Ak si podnikateľ vychováva v rodine nástupcu, znamená to, že plánuje – a to v dlhodobom horizonte. No práve preto by mal uvažovať nad holdingom. Hoci sa to v čase odovzdania firmy môže zdať nepravdepodobné, okolnosti sa môžu zmeniť. A rozhodnutie o predaji firmy môžu nakoniec niekedy v budúcnosti urobiť samotné deti. Takže vysoké zdanenie príjmu z predaja dopadne na nich. Je preto vhodné medzigeneračné odovzdanie firmy uskutočniť formou je začlenenia do holdingovej štruktúry ovládanej deťmi podnikateľa. V takomto prípade, ak raz padne rozhodnutie o jej predaji, bude firma pripravená. Spôsob odovzdania bude závisieť od štruktúry a histórie odovzdávanej firmy. Aj pri ňom sa v niektorých prípadoch dajú realizovať zaujímavé daňové úspory.

Ak máte o holding záujem, prípadne máte akékoľvek otázky, pokojne sa kedykoľvek ozvite. Môžete využiť chatovacie okno na stránke vpravo dole, alebo sa ozvite na niektoré z našich kontaktov, ktoré nájdete TU.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU