• Uvod
  • Holding
  • Ktoré malé firmy by mali mať určite holdingovú štruktúru?

Ktoré malé firmy by mali mať určite holdingovú štruktúru?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Jedna z častých otázok smerovaných na nás je, či sa holding hodí aj malým firmám. Celkom určite – o dôvodoch píšeme na našej webstránke. Ak sa však malé firmy dajú predať, je holding doslova nevyhnutnosťou – hlavne pre ich vlastníkov. Predovšetkým ak chcú ušetriť na daniach.

No dajú sa malé firmy vôbec predať? Čo je to malá firma? Väčšinou len sám vlastník, pár strojov/aut áut a zamestnancov. Niekedy ani to nie. Bez akýchkoľvek vnútorných systémov alebo procesov. Pričom bez osoby vlastníka je takáto firma ničím… Áno, mnoho malých firiem je predajných len ťažko (aj keď to na iných výhodách holdingu nič nemení). Existujú však malé firmy, ktoré sú predajné veľmi dobre. A to napriek tomu, že nedisponujú ani majetkom, ani zamestnancami a nemajú nastavené ani vnútorné procesy. Majú však nejakú inú “cennosť”.

Napríklad určité ťažko dostupné úradné povolenie, licenciu alebo špeciálne podnikateľské oprávnenie. Vezmite si napríklad takú lekáreň, zdravotnícke zariadenie (ambulanciu) alebo stanicu technickej kontroly. Získanie povolení potrebných na prevádzkovanie týchto činností je častokrát tak náročné, že potenciálnym záujemcom sa viac oplatí kúpiť hotovú firmu ako si zakladať vlastnú. A to bez ohľadu na nedostatky, ktoré takáto firma môže mať. Šikovný manažér si s nimi poradí.

Má aj vaša firma nejaké unikátne povolenie, zariadenie alebo kus infraštruktúry, ktoré ju robia príťažlivou pre potenciálnych kupcov? Ak áno, možno ani neviete, aký máte poklad. A ak si viete do budúcnosti predstaviť jej predaj, je pre vás holding ideálnym riešením. Budeme radi, ak vám s jeho vytvorením budeme môcť pomôcť. Kedykoľvek sa nám ozvite.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU