Máte zablokovanú spoločnosť? Neviete rozhýbať valné zhromaždenie? Máme riešenie.

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Vzťahy spoločníkov firiem nie sú vždy ideálne. Niekedy ide len o drobné hádky, no sú prípady, kedy nezhody prerastú do otvoreného nepriateľstva. A toto sa potom prejavuje rôzne. Napríklad nechodením na valné zhromaždenie, v čoho dôsledku dôjde k jeho znefunkčneniu. Nedajú sa potom prijímať tie najdôležitejšie rozhodnutia. Toto môže byť nebezpečné hlavne v čase kríz, kedy treba rýchlo konať.

Je táto situácia riešiteľná?

Dá sa prijať rozhodnutie, aj ak je valné zhromaždenie pre neprítomnosť niektorých spoločníkov nefunkčné? Áno, riešenie tu je. Obchodný zákonník hovorí, že svoje rozhodnutia môžu spoločníci prijímať aj mimo valného zhromaždenia. Postup je pomerne jednoduchý – návrh uznesenia rozpošle všetkým spoločníkom. O tých, ktorí sa v určenej lehote nevyjadria, platí, že nesúhlasia. Ide o veľmi elegantné riešenie blokácie valného zhromaždenia. Ak totiž majú zvyšní spoločníci dosť hlasov, dokážu takto obísť spoločníka, ktorý robí obštrukcie a na valné zhromaždenia nechodí.

Je aj vo vašej firme takáto situácia? Potrebujete aj vy prekonať obštrukcie nespolupracujúceho spoločníka? Dajte nám vedieť, radi Vám pomôžeme.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU