• Uvod
  • Novinky
  • My už máme ochrannú známku zaregistrovanú. A čo Vy?

My už máme ochrannú známku zaregistrovanú. A čo Vy?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Dňa 18.05.2020 bola zaregistrovaná naša ochranná známka. Prečo sme si ju registrovali?

Registrácia ochrannej známky pre svoje produkty by mala byť jednou z prvých vecí, ktorú každý podnikateľ urobí. Ochranná známka je poznávacím znamením a kľúčom, ktorý podniku otvára dvere k zákazníkom, zdrojom financovania alebo talentom. Je možné ju zaregistrovať na úrovni štátu alebo napr. aj celoeurópsku. Význam ochrannej známky potvrdzujú aj pravidelne zverejňované rebríčky najhodnotnejších značiek. Zaujímavé je pritom to, že hodnota tej-ktorej značky len zriedka závisí od množstva fyzických aktív, ktorými podnikateľ vlastniaci značku disponuje. Sú známe prípady bankrotov, kedy najcennejším aktívom zbankrotovaného podniku neboli haly alebo stroje, ale práve ochranná známka. Nehmotný symbol, ktorého registrácia stojí pár drobných, no ktorého hodnota môže vyrásť do závratných výšok.

No keďže “značka” je len nehmotný symbol, veľmi ľahko sa na nej môžu neoprávnene priživiť iní. A práve jej registrácia vo forme ochrannej známky je jedným zo spôsobov, ktorými sa možno proti zneužitiu brániť. Len riadne registrovaná ochranná známka je zárukou, že na výsledkoch tvrdej práce podnikateľa nebudú parazitovať tí, ktorým tieto výsledky nepatria.

Bez ohľadu na to, či ste skúsený podnikateľ alebo len rozbiehate svoj biznis, každou minútou svojej práce vytvárate značku, ktorá má hodnotu. Nenechajte si ju preto ukradnúť. Možno práve Vaša značka vo forme ochrannej známky sa niekedy stane tým najhodnotnejším, čo máte.

Ak by ste sa o ochrannej známke – či už slovenskej alebo európskej, podmienkach registrácie a ochrany chceli dozvedieť viac, budeme radi ak sa nám ozvete. Sme pripravení Vám poskytnúť všetky potrebné informácie a pomoc.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU