Oslavujeme 10 rokov!

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


8. októbra uplynulo 10 rokov od vzniku našej kancelárie. Takéto okrúhle výročie je príležitosťou trochu bilancovať a pozrieť sa do štatistík. Mali by sme byť spokojní? Ako sa to vezme. Desiateho výročia sa totiž dožije len 30% všetkých firiem. Takže sme medzi tými šťastnými 30%, ktorých neúprosná konkurencia ešte nestihla zadupať do prachu. Ale je samotné prežitie dôvod na oslavu? Určite nie. Čo by o nás a o našich ambíciách hovorilo, ak by sme oslavovali len to, že sme to ešte nezabalili? 

Keď sme v roku 2009 začínali, pozostávala celá kancelária z jedného právnika, bedničky spisov, starého auta a starého notebooku. Mali sme troch klientov. A dnes? Z pôvodných troch klientov je 1047. Namiesto jedného právnika nás čochvíľa bude deväť. Začíname sa tiesniť už v tretích priestoroch, do ktorých sme od vzniku nasťahovali. Stihli sme vybaviť 4434 prípadov a poskytnúť viac ako 66 513 hodín právnej služby. Našimi rukami prešlo 189 692 dokumentov, podali sme stovky žalôb a založili stovky firiem. Je to úspech? Sú to len čísla. 

Našim najväčším úspechom sú ľudia, s ktorými pracujeme. Členovia nášho tímu, klienti alebo obchodní partneri. Bez klientov, ktorí nám dennodenne preukazujú svoju dôveru, by sme neboli nikde. Ale to isté platí aj pre členov nášho tímu. Ak by sa totiž o klientov nestarali kompetentní a obetaví právnici a administratíva, ich dôvera by rýchlo vyprchala. Takže hoci to znie ako klišé, je to skutočne tak. To, že sme našli ľudí, ktorých vidíme každým dňom rásť, a na ktorých sa klienti už desať rokov môžu spoľahnúť, je úspech. Nepochybne.  A za to, že sú stále s nami, im teraz – jedným aj druhým – ďakujeme. 

Samozrejme, tých desať rokov sa nezaobišlo bez pošmyknutí, sklamaní a slepých uličiek. Nie každý dokázal vydržať naše vysoké pracovné nároky. Nie u každého klienta sme boli schopní dodať službu, s ktorou by sme boli sami spokojní. Chyby a zlyhania sú však súčasťou ľudského údelu. Takže sme vďační aj za ne. Pretože na chybách sme sa najviac naučili. A sme si istí, že sa ešte aj naučíme. Lebo ak aj minulé chyby nezopakujeme, určite urobíme chyby nové. Vopred sa za ne všetkým dotknutým ospravedlňujeme. 

Čo teda povedať na záver? Naša kancelária začína nové desaťročie, takže to ideme osláviť. A tešíme sa na výzvy, ktoré nás čakajú.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU