Osobný bankrot a oddlženie

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Nový slovenský národný šport?

V roku 2018 zbankrotovalo na Slovensku 13 848 ľudí. Oproti roku 2017 ide o nárast o 164,33%. A oproti roku 2016 je tento nárast ešte omnoho väčší! Čo sa stalo? 1.3.2017 sa zmenil konkurzný zákon a po novom sa dlžníci môžu veľmi jednoducho zbaviť dlhov. Štátu sa teda podarilo vyvinúť produkt, o ktorý je mimoriadny záujem. Avšak pozor! Práve jednoduchosť oddlženia môže priťahovať aj takých, ktorí podmienky na oddlženie nespĺňajú. A snažia sa nie celkom poctivým spôsobom ukrátiť svojich veriteľov (ukrývaním majetku a podobne).

Ako bude štát nútený reagovať? Zatiaľ v tomto smere registrujeme len prvé klebety, ale je podľa nás len otázkou času, kedy sa celá vec prejaví výraznejšie. Kto by sa nechcel bezbolestne zbaviť dlhov? Ak uvedený problém skutočne nastane, bude štát nútený reagovať. A ako vždy v podobných prípadoch v minulosti, podmienky oddlženia zrejme sprísni. A jednoduchým osobným bankrotom urobí koniec.

Ak teda máte pocit, že by Vám osobný bankrot a oddlženie mohli pomôcť, zbytočne neotáľajte.

Agendu osobných konkurzov vybavujú súdy v spolupráci s Centrami právnej pomoci. No práve kvôli množstvu prípadov sú neúmerne preťažené a vybavenie Vášho prípadu nemusia včas stihnúť. Samozrejme, nechceme nikoho strašiť, o žiadnom sprísnení konkurzného zákona zatiaľ nevieme. Len upozorňujeme – ak uvažujete o oddlžení, začnite sa ním zaoberať čo najskôr. Kým trvajú priaznivé podmienky.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

 

Značky: , , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU