• Uvod
  • Z našej kuchyne
  • Prečo dobrí ľudia odchádzajú z advokácie (alebo ako nás vystrašil Peter Thiel)

Prečo dobrí ľudia odchádzajú z advokácie (alebo ako nás vystrašil Peter Thiel)

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Peter Thiel založil PayPal a bol medzi prvými investormi Facebooku. Je to však tiež aj jedna z najrešpektovanejších osobností Silicon Valley. Vedeli ste, že vyštudoval právo? A to dokonca na elitnom Stanforde, kde patril k najlepším študentom. Po škole začal pracovať v prestížnej newyorskej právnej firme, do ktorej sa chcel každý dostať. On ale po pár mesiacoch odišiel. Mnoho ľudí nechápalo, ako to mohol urobiť. Nás to však neprekvapilo.

Spôsob, akým pracujú niektoré právne firmy, nie je v poriadku. Peter Thiel bol len prvý, kto povedal, že cisár je nahý. Úmorná robota od rána do večera, cez sviatky a víkendy zabíja kreativitu a vyháňa tých najinovatívnejších ľudí. V newyorskej právnej firme už určite premýšľali, kam sa mohli dostať, keby u nich Peter Thiel ostal…

Príbeh Petra Thiela by mohol niekoho vystrašiť, ako sa to stalo aj nám. Preto sa u nás snažíme vytvoriť prostredie, z ktorého prípadný druhý Peter Thiel – ak sa u nás niekedy ukáže, nebude musieť znechutene odísť. Samozrejme, nie je to ľahké, klienti sú nároční, termíny nepustia… Avšak veríme, že sa to dá a robíme pre to maximum. Mnoho času trávime hľadaním spôsobov, ako urobiť ťažkú prácu povznášajúcejšou, lepšou a tvorivejšou.

Máte nápad, ako by mala vyzerať právna firma, z ktorej by Peter Thiel neutiekol? Napíšte nám.

Značky: , , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU