Bezpodielové spoluvlastníctvo manželov – prečo ho treba riešiť?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Riešili sme v poslednom čase niekoľko prípadov, kedy sa kvôli dlhom jedného z manželov dostala do problémov celá rodina. Dôvodom bolo tzv. bezpodielové spoluvlastníctvo manželov (BSM). Teda spoločný manželský majetok. BSM vzniká automaticky uzavretím manželstva a jedným z jeho dôsledkov je, že manželia navzájom zodpovedajú za svoje dlhy. Problém jedného z manželov je teda takmer vždy problémom aj toho druhého. Vo všetkých prípadoch, kedy sme problémy spôsobené BSM riešili, sa klienti o rizikách BSM dozvedeli, až keď bolo neskoro.

Urobili sme si preto malý prieskum. Zistili sme, že o BSM a rizikách s ním spojenými, takmer nikto nič nevie. A to ani ľudia, ktorí podnikajú a niekedy preto dosť riskujú. Boli sme mimoriadne prekvapení – všetci z nás, ktorí sme v manželskom stave, totiž BSM vyriešené máme. A tak sme predpokladali, že BSM má vyriešené aj každý okolo nás. Ako sa ale ukázalo, mýlili sme sa. Asi preto, že žijeme vo svojej právnickej bubline.

Rozhodli sme sa preto urobiť okolo BSM osvetu. V niekoľkých blogových článkov sa pokúsime zrozumiteľnou formou vysvetliť jeho podstatu a riziká. A predovšetkým poskytnúť návody a riešenia, ako sa každý môže chrániť. Veríme totiž, a neustále to opakujeme, že prevencia je stokrát lepšia ako liečba.

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU