Buďte ako Samo, buďte pripravení!

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Samo a jeho priateľka sa rozhodli, že sa zosobášia. Začali teda s prípravou. Okolo svadby treba toho riešiť naozaj veľa. Kto to zažil, vie. Kto nie, zistí. Samo je šikovný a múdry chalan. Samo začal nad manželstvom rozmýšľať aj inak. Po právnej stránke. Zistil zaujímavé veci. Po tom ako sa s priateľkou zosobášia, budú s manželkou nadobúdať majetok do bezpodielového spoluvlastníctva manželov, tzv. „BSM“. Teda, ak si kúpia s manželkou byt, nebude každý vlastniť svoju polovicu. Budú ho mať spoločne – v BSM.

To nie je nič zlé povedal si. Však budú manželia. Všetky veci by mali mať spoločné. Samo však študoval ďalej. Je živnostník a zaujímalo ho, čo v prípade, ak by sa v jeho podnikaní dostal do problémov. Snaží sa predvídať. Je to paradox, ale práve preto si je Samo vedomý, že nikto nevie, čo budúcnosť prinesie. Kedy prídu veritelia a prípadne aj exekútori. Samo je poctivý podnikateľ a jeho zámerom nie je byť neplatič. Možno však na nejakého neplatiča narazí on sám a nebude môcť platiť svojim dodávateľom. Prípadne sa nepohodne s nejakým verejným orgánom. A problém je razom na svete. Na Slovensku to nie je nič neobvyklé.

Samo zistil, že v takom prípade BSM predstavuje veľké riziko. Zistil, že ak by prišli problémy, mohol by ohroziť spoločný rodinný majetok. Ak by sa Samo dostal vo svojom podnikaní do problémov, veritelia by mohli siahnuť na všetko čo v BSM majú. Napríklad na byt, ktorý si po svadbe kúpili. Samo tak vystavuje riziku celý svoj majetok, a tým svoju manželku, deti, rodinu. A to len z dôvodu, že Samo si nedal pozor. Možno ani nie tak v podnikaní samotnom, ako v príprave na podnikanie.

Stačilo, aby si Samo a jeho manželka zrušili BSM. Najlepšie hneď po svadbe. Ešte predtým ako by s manželkou čokoľvek nadobudli. Pokojne však aj neskôr a dohodou o vyporiadaní BSM by si už nadobudnutý majetok rozdelili. Hlavne, aby sa do toho pustili. Takto by ochránili svoj ťažko nadobudnutý majetok a ušetrili by veľké množstvo peňazí, nervov a času.

Týmto Vás chceme vyzvať, aby ste nám pomohli so šírením osvety týkajúcej sa zrušenia BSM. Porozmýšľajte nad tým. Buďte ako Samo, buďte pripravení!

A nezabudnite. Takých ako je Samo je vo Vašom okolí veľa. Spýtajte sa ich, či nad tým rozmýšľali. Je to dôležité. Pomôžete tak nielen im, ale v konečnom dôsledku aj sebe. Musíme si predsa pomáhať.

Ak Vás Samov príbeh zaujal a chcete byť ako Samo, budeme radi, ak sa nám ozvete. So všetkým Vám radi pomôžeme. Vedzte, že prevencia je vždy jednoduchšia a lacnejšia ako následné riešenie vzniknutých problémov. Pre ďalšie informácie o zrušení BSM, prosím, kliknite na tento odkaz.

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU