• Uvod
  • Novinky
  • Záväzné a praktické – nová elektronická Zbierka zákonov

Záväzné a praktické – nová elektronická Zbierka zákonov

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Dostať sa k záväznému zneniu určitého právneho predpisu bolo do konca roku 2015 dosť zložité. Jediným právne záväzným zdrojom boli jednotlivé čiastky uverejňované v listinnej Zbierke zákonov. Všetky znenia právnych predpisov, ktoré boli na internete alebo boli vydané knižne, boli nezáväzné. Ak by obsahovali chyby, čo nebolo zriedkavé, máte smolu.

Nedávno prišla pozitívna zmena. Záväzným zdrojom všetkých právnych predpisov publikovaných po 01.01.2016 sa stala aj elektronická Zbierka zákonov. Znamená to, že sa na predpisy v nej uverejnené môžete záväzne odvolávať. Nájdete ju na www.slov-lex.sk.

Okrem záväznosti je portál www.slov-lex.sk aj praktický. Je v ňom možné jednoducho a rýchlo prechádzať na odkazy, na iné právne predpisy pod čiarou, ako aj priamo „preskakovať“ na iné súvisiace právne normy. Funguje fulltextové vyhľadávanie a web je optimalizovaný pre smartfóny. Použitie je bezplatné a neobmedzené.

Po približne 3 mesačnom testovaní v našej kancelárii môžeme tento portál odporučiť. Len pre úplnosť dodávame, že táto zmena bola prijatá zákonom č. 400/2015 Z. z. o tvorbe právnych predpisov a o Zbierke zákonov Slovenskej republiky a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU