• Uvod
  • Novinky
  • Elektronizácia súdnictva. Alebo čo sa môžeme naučiť od bratov Čechov.

Elektronizácia súdnictva. Alebo čo sa môžeme naučiť od bratov Čechov.

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Do elektronizácie verejnej správy a súdnictva sa na Slovensku nalialo nemálo peňazí. A výsledky sú prinajmenšom rozpačité. Niežeby v poslednej dobe nedošlo k zlepšeniu, ale ešte stále sa dajú zažiť nepríjemné prekvapenia. Napríklad v posledný deň lehoty na podanie odporu proti platobnému rozkazu nefunguje príslušná webová služba… Skutočne sme niečo podobné zažili a preto máme v kancelárii vypracované seriózne krízové plány, ako v takýchto situáciách postupovať. V poslednej dobe sme však ohľadom elektronizácie súdnictva zažili jedno príjemné prekvapenie. Len škoda, že nie na Slovensku, ale v Česku.

Každý, kto už nakupoval na internete dosvedčí, že online predajcovia robia všetko preto, aby bol nákup čo najľahší a najpríjemnejší. O to ťažšie sa potom zvyká na robenie niektorých podaní na našej stránke slovensko.sk alebo e-žaloby. V nedávnej dobe sme však mali možnosť podávať elektronicky jedno vyjadrenie na český súd. A boli sme veľmi prekvapení užívateľskou prívetivosťou a jednoduchosťou celého systému. Samozrejme, nie je to Amazon ani Booking. Ale práca s portálom českého ministerstva spravodlivosti je aj tak skutočne príjemná. Veľmi by sme našim štátnym IT špecialistom priali, aby sa mohli v Česku trochu posúdiť. Veríme, že niektoré zlepšenia, ktoré by tam videli, by potom priniesli aj na Slovensko.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU