Hotovostné platby od 1. júla 2023 po novom

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Obmedzenie hotovostných platieb je tu s nami už viac ako desať rokov. Hoci sa jedná predovšetkým o prostriedok boja proti podvodom s DPH, dotýka sa bez výnimky každého. Od zavedenia obmedzenia až do prvého júla tohto roka pritom platili obmedzenia dve. Bežní občania, nepodnikatelia, smeli robiť hotovostné platby až do výšky 15 000 eur. Všetci ostatní mohli platiť v hotovosti len do výšky 5 000 eur.

Toto sa teraz mení a po novom je obmedzenie len jedno – 15 000 eur. Ako tvrdia predkladatelia zákona, pôvodný päť tisícový limit bol stanovený príliš nízko a poctivým účastníkom peňažného styku zbytočne komplikoval život. A tak sa právna úprava zmenila a jeden limit – spomínaných 15 000 eur – platí pre každého. Do akej miery bude zvýšenie limitu hotovostných platieb skutočným zlepšením, ukáže až čas. Pre každý prípad, je dobré o ňom vedieť. Človek nikdy nevie, kedy sa mu to môže hodiť.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU