Ochranná známka: viac výhod ako len dobrý imidž vášho podnikania

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Určite ste už zaregistrovali pojem ochranná známka alebo ste videli známy symbol ®. A možno si poviete, že vlastniť ochrannú známku je zbytočnosť. My tvrdíme opak. S vlastníctvom ochrannej známky prichádza množstvo výhod. A obrovskú hodnotu môže mať nielen pre veľké firmy, ale aj tie menšie.

V prvom rade predbehnete konkurenciu. Vďaka ochrannej známke sú vaše výrobky a služby okamžite identifikovateľné medzi množstvom ponúk od konkurencie. Okrem toho, že ochranná známka bude chrániť vaše produkty, zároveň im bude poskytovať zvýšenú hodnotu, a tým bude priamo úmerne stúpať aj ich cena.

Ochranná známka vám tiež poskytne možnosť skvalitniť marketing vašich produktov a chráni vašu značku pred imitátormi, ktorí by svojimi druhoradými falzifikátmi mohli výrazne znížiť jej hodnotu či kvalitu v očiach vašich zákazníkov. Krádež nápadu či výrobku sa, bohužiaľ, v dnešnej dobe stáva čoraz viac bežným postupom niektorých podnikateľov.

Samotná registrácia ochrannej známky je náročný proces, ktorý si vyžaduje odborné znalosti a splnenie množstva podmienok. Výhody, ktoré z ochrannej známky v konečnom dôsledku plynú, však rozhodne stoja za vynaložené úsilie.

V prípade záujmu o ochrannú známku, či už regionálnu, alebo európsku, veľmi radi zodpovieme vaše otázky a pomôžeme s jej registráciou. Pre viac informácií kliknite tu.

Značky: ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU