Prečo by mali právnici pracovať v tíme?

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Jeden z právnických vtipov hovorí, že keď sa stretnú dvaja právnici, majú hneď tri právne názory. Ide samozrejme o zveličenie. Ale predsa sa natíska otázka, či naozaj nie je lepšie spolupracovať len s jedným právnikom. Podľa nás nie.

Naša vlastná skúsenosť nám hovorí, že je dobré, keď na prípadoch pracuje viac ľudí. Občas sa síce nezhodnú, ale práve pri takýchto výmenách názorov vznikajú nové kreatívne riešenia problémov. Väčší tím súčasne umožňuje, aby sa jednotliví právnici špecializovali. To znamená, že celkové know-how kancelárie je hlbšie a kvalitnejšie. No a v neposlednom rade je tu zastupiteľnosť. Kto by chcel, aby dôležité veci v jeho živote záviseli od jedného človeka? Asi nik. Takže práve vďaka viacčlennému tímu máme istotu, že ak aj niektorý z právnikov občas vypadne, má ho kto nahradiť. A klient môže kľudne spať, pretože na jeho prípade sa pracuje.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky:

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU