Prelomový rozsudok vo veci zrušenia BSM

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


V našej kancelárii sa už niekoľko rokov systematicky venujeme zrušeniu bezpodielového spoluvlastníctva manželov (BSM) . Poznáme tak rôzne zákutia tejto problematiky. No až teraz sme sa dočkali prelomového rozsudku v tejto oblasti. A musíme povedať, že konečne!

V čom je rozsudok prelomový?

Nejde o právnu stránku rozsudku. Tá je štandardná. Súd konštatuje, že zrušuje bezpodielové spoluvlastníctvo manželov. Čo ale je prelomové, je rýchlosť vydania tohto rozsudku. Od podania návrhu do vydania rozsudku ubehlo 8 (slovom osem) dní. Nie, nepomýlili sme sa. Ale ani nám sa nechce tomu veriť. Po našich predchádzajúcich skúsenostiach to znie naozaj neuveriteľne. Štandardné trvanie takéhoto konania bolo cca 3 – 6 mesiacov; podľa vyťaženosti súdu. Ide teda o masívne skrátenie procesu.

Je to naozaj skvelé. No jedným dychom je potrebné dodať, že takto mohol a mal proces fungovať už oveľa skôr. Nie je tajomstvom, že zrušenie BSM z dôvodu podnikania jedného z manželov nie je pre skúseného právnika, až tak právne náročná vec. Navyše vďaka nášmu know-how vieme všetky potrebné podklady pripraviť a doručiť rýchlo a efektívne. Čo bolo problémové, bolo trvanie procesov na súde. Tie veľmi výrazne zdržiavali konanie. Aj napriek tomu, že súd mal na stole všetky potrebné podklady, proces trval niekoľko mesiacov. Nehovoriac o čom, že niektorí sudcovia v tejto veci nariadili pojednávanie – len preto, aby za cca 15 minút overili informácie, ktoré už boli dávno uvedené v podaniach. To konanie zbytočne zdržiavalo a navyšovalo náklady klienta.
V tomto prelomovom konaní však vec evidentne pristála na stole progresívnej sudkyni. Ktorá chce veci riešiť. A chápe právne predpisy tak, že majú ľudom pomáhať a nie im komplikovať život. Ostáva už len dúfať, že takýchto progresívnych sudkýň a sudcov bude na našich súdoch pribúdať. A minimálne všetky konania o zrušenie BSM prebehnú takto jednoducho.

Ak vás téma BSM zaujala, kliknite TU. V prípade akýchkoľvek otázok sme k dispozícii.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU