• Uvod
  • e-shop
  • Najčastejšie chyby vo všeobecných obchodných podmienkach

Najčastejšie chyby vo všeobecných obchodných podmienkach

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Ak chcete spustiť e-shop, nie je to len o ekonomických znalostiach. Potrebujete k tomu tiež základné právne informácie. Ak do fungovania zasiahne Slovenská obchodná inšpekcia, môže byť neskoro na nápravu. Výsledkom nedbalosti je potom v drvivej väčšine prípadov pokuta. Táto sa pohybuje od pár stoviek až po tisíce eur. V závislosti od toho, aký zákon alebo akú povinnosť ste porušili. Načo si teda dávať pozor pri zverejnení Vašich obchodných podmienok?

Jednou z hlavných súčastí obchodných podmienok, ktoré je potrebné v podmienkach uviesť je napríklad názov a adresa orgánu dozoru. Taktiež je to povinnosť informovať zákazníkov o možnostiach a podmienkach riešenia sporu alternatívnym spôsobom. Na prvý pohľad sa to môže javiť ako drobnosť, no z našich skúseností vieme, že prevádzkovatelia e-shopov tieto veci často opomínajú. A práve toto vie aj Slovenská obchodná inšpekcia, ktorá tieto povinnosti často vytýka.

Nie ste si istý obsahom vašich obchodných podmienok? Napíšte nám a my sa na ne radi pozrieme a poradíme, ako dať podmienky do poriadku.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU