• Uvod
  • e-shop
  • Pozor na ilustračné obrázky tovarov v e-shope

Pozor na ilustračné obrázky tovarov v e-shope

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Viete, čo patrí do hlavných znakov tovaru? Podľa zákona je ním aj obrazové znázornenie, údaje o komponentoch tovaru alebo údaje o jeho veľkosti či hmotnosti. Čo sa však stane, ak tieto údaje máme v e-shope znázornené len tak, “aby sa nepovedalo”?

Je to chyba. Ak je tovar znázornený v e-shope len ilustračne, môže sa tým uviesť kupujúci – spotrebiteľ do omylu. A to aj v prípade, ak je výslovne uvedené, že ide o ilustračný obrázok. Daným konaním zo strany e-shopu dochádza k nerovnováhe medzi právami e-shopu a povinnosťami spotrebiteľa. Obdobne to platí, ak tovar nemá presne uvedené údaje o hmotnosti, či veľkosti, ak ide o hlavný znak tohto tovaru.

Naopak uvedená absencia reálnych údajov vrátane ich zobrazenia nemusí byť automaticky problémom, ak je kupujúcim podnikateľ. Napriek tomu odporúčame predávať tovar na diaľku so správnym obrazovým znázornením resp. so správnymi popisnými informáciami ak sa predáva komukoľvek. Potrebujete poradiť aj pri iných otázkach týkajúcich sa vášho e-shopu? Napíšte nám a radi vám pomôžeme.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU