• Uvod
  • Z našej kuchyne
  • Všetko zlé je na niečo dobré. Aj pandémia. Prečítajte si náš blog o empirckom dôkaze priamo z našej kancelárie.

Všetko zlé je na niečo dobré. Aj pandémia. Prečítajte si náš blog o empirckom dôkaze priamo z našej kancelárie.

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Na pandémiu koronavírusu (ak raz pominie) nebude nikto spomínať v dobrom. Ale ako vždy v dejinách, každá temná kapitola priniesla aj niečo dobré. Platí to aj pre nás.

Pred začiatkom pandémie sme si napríklad nedokázali predstaviť, aby celá kancelária mohla fungovať na diaľku. Pritom potrebná technológia tu už dávno bola – telekonferencie a vzdialené prístupy fungovali aj predtým. Náš strach a pohodlnosť, nám však bránili využiť ich potenciál naplno. Pandémia nás však postavila do novej situácie (nielen nás) a to, čo sme si predtým nevedeli predstaviť, sa stalo skutočnosťou.

Pri začiatku pandémie v roku 2020 sme napríklad celých 100 dní vôbec nevkročili do kancelárie. Len sme preberali poštu. Hoci je už naša kancelária otvorená, práca na diaľku tu s nami ostane navždy. Mnohí naši kolegovia, ktorí každý deň cestovali desiatky kilometrov do práce a späť, už pracujú pohodlne z domu. A v práci sa ukážu raz za týždeň. Kvalitu ich výkonov to ale vôbec neovplyvňuje. Vďaka minimalizácii dochádzania však šetria obrovské množstvo času (môžu byť viac s rodinami), menej riskujú na cestách a prispievajú k ochrane klímy. Keď týždenne namiesto piatich ciest autom do práce urobíte len jednu, je to zníženie vypusteného množstva CO2 o 80%. Ak by takéto zníženie emisií zvládla celá naša spoločnosť, globálne otepľovanie by dnes nebolo témou.

Pandémia teda odhalila niektoré naše rezervy, ktoré sme mali pred nosom, ale ktoré sme sa báli alebo nechceli vidieť. A dala nám ešte toto poučenie priestor na radikálne zlepšenia tu vždy bude. Musíme ho len aktívne hľadať. A nečakať až na okamih, kedy nám ho ukáže kríza.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU