• Uvod
  • e-shop
  • Zásadné zmeny legislatívy k online predajniam od marca 2024

Zásadné zmeny legislatívy k online predajniam od marca 2024

Prečítať článok:

Rýchlosť čítania:


Ako sme písali v ostatnom blogu, zmeny legislatívy k ochrane spotrebiteľa mali nastať v auguste 2023. Z dôvodu veta pani prezidentky už uvedená úprava predošlým parlamentom schválená nebola.

Nová vláda SR preto opätovne predložila do parlamentu kodifikované znenie zákona o ochrane spotrebiteľa. Účinnosť novej legislatívy by mala nastať 01.03.2024. Parlament bude o nej hlasovať v najbližšom období. Z uvedeného dôvodu je nevyhnutné, aby sa obchodníci na očakávané zmeny dostatočne pripravili. Nová zákonná úprava totiž so sebou prinesie najmä zmeny základných povinností online predajcov. Ide o zmeny v základných právach pri uzatváraní kúpnych zmlúv so spotrebiteľmi na diaľku, nové informačné povinnosti obchodníkov a v neposlednom rade zmeny v právach a povinnostiach pri odstupovaní od zmluvy.

Preto odporúčame riešiť kontrolu a úpravu napríklad vašich obchodných podmienok s dostatočným predstihom. Ak potrebujete pomôcť s prípravou na plánované zmeny, neváhajte sa nám kedykoľvek ozvať, radi vám pomôžeme.

* Právne rady zadarmo? Áno, v našom newslettri! Prihláste sa na jeho odber na stránke vyššie a dostávajte od nás pravidelne praktické a užitočné rady a tipy.

Značky: , , ,

Máš rád výzvy a chuť neustále napredovať?

Pridaj sa k nám a pracuj s nami

Viac informácií
Napíšte nám

Ak máte akúkoľvek otázku, napíšte nám a my sa Vám ozveme.

    Podmienky ochrany osobných údajov nájdete TU